Najpiękniejsi w Polsce?

Bielsko-Biała walczy o głosy internautów w plebiscycie na świetlną stolicę Polski. Głosowanie ruszyło 14 stycznia o godzinie 12.00 i potrwa do 25 stycznia, również do godziny 12.00. Do oddawania głosów służy strona https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/1011541.

Możliwość walki o prestiżowy tytuł świetlnej stolicy Polski to efekt zwycięstwa naszego miasta w plebiscycie Świeć się z Energą na świetlną stolicę województwa śląskiego. Na Bielsko-Białą swój głos, w zakończonym 11 stycznia głosowaniu, oddało 32.638 internautów. To ponad połowa wszystkich głosujących w wojewódzkiej odsłonie plebiscytu. W ten sposób Bielsko-Biała awansowała do drugiego etapu konkursu i znalazła się wśród piętnastu innych miasta z całej Polski pretendujących do tytułu świetlnej stolicy.

Jeśli ktoś brał udział pierwszym etapie głosowania, przy oddaniu głosu na świetlną stolicę Polski może skorzystać z poprzedniego logowania. Przypominamy, że głosowanie odbywa się na stronie https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/1011541. Natomiast nowi użytkownicy, chcąc oddać swój głos muszą:

– zalogować lub zarejestrować się w serwisie;
– potwierdzić rejestrację za pomocą linka aktywującego, który otrzymamy na podany przez nas adres e-mail (często informacja z linkiem trafia do spamu lub śmieci – link należy skopiować i wstawić w przeglądarkę);
– następnie logujemy się na nasze konto;
– podajemy numer (służbowego) telefonu komórkowego w zakładce zweryfikuj swój numer telefonu;
– w rubrykę KOD – wprowadzamy numer, który otrzymaliśmy za pomocą sms, akceptujemy regulamin i wtedy już możemy głosować.

Plebiscyt Świeć się z Energą ma również ważny, jeśli nie najważniejszy, wymiar charytatywny. Nagrody, w nim zdobyte, są bowiem przekazywane najbardziej potrzebującym. Za zwycięstwo w pierwszy etapie do Bielska-Białej trafi zestaw osiemnastu urządzeń AGD o wartości 10.000 zł: lampa wirusobójcza UV-C z oferty spółki Energa Oświetlenie, trzy lodówki, trzy pralki, kuchenka elektryczna, dwie mikrofalówki, trzy odkurzacze, trzy sokowirówki i dwa miksery.

Etap ogólnopolski to kolejne nagrody. Zwycięskie miasto wraz z tytułem świetlnej stolicy Polski otrzyma sprzęt AGD dla potrzebujących o wartości 40.000 złotych, lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz dla wybranego domu dziecka nowoczesną instalację fotowoltaiczną za 25.000 złotych.

Zachęćcie więc swoje rodziny, przyjaciół i głosujcie na piękne rozświetloną Bielsko-Białą, bo cel jest szczytny. W poprzednich latach nasze miasto już trzykrotnie było świetlną stolicą Polski.

My przypominamy tylko, że dekoracje świetlne, które pojawiały się w Bielsku-Białej przed Świętami Bożego Narodzenia zdobią Rynek, plac Bolesława Chrobrego, ulice Przechód Schodowy, 11 Listopada, Ratuszową, plac Wolności, plac Ratuszowy i krzywy mostek na rzece Białej. Wśród nich jest piękna, nowa, miejska choinka, figura Reksia oraz figury Bolka i Lolka, postaci wykreowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Mikołaj siedzący w saniach ciągniętych przez renifery czy dżentelmen i dama symbolizujący dwa połączone 71 lat temu miasta – Bielsko i Białą oraz wiele innych elementów, przewieszek, wieńców, ozdób latarni, które tworzą estetyczną, zgraną całość cieszącą oko bielszczan i turystów jeszcze do 2 lutego.

Emilia Klejmont

Źródło: https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/najpiekniejsi-w-polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.